Her kan du se, hvem der sidder i Studenterrådet på Roskilde Universitet

Forpersoner

Medlemsbillede

Mathilde Elisa Vendelholt

Forperson

Studie: Kandidat, Forvaltning

Telefon: 2211 1564

Email: mathilde@sr-ruc.dk

Medlemsbillede

Maria Køpke Kjeldsen

Økonomisk ansvarlig

Studie: Internationale studier

Udvalg: Committee of International Collaboration (CIC), Subject Council Network og Executive Committee (FU), Fagligt netværk (FANE)

Email: maria@sr-ruc.dk

Calvin Carlson

Organisatorisk næstforperson

Studie: International studerende (engelsktalende), kemi og fysik

Udvalg: Committee of International Collaboration (CIC), Executive Committee

Telefon: 

Email: calvin@sr-ruc.dk

Bestyrelsesmedlemmer

Medlemsbillede

Lea Holritzer Pehrson

Medlem af Universitetsbestyrelsen og bestyrelsesmedlem i SR

Studie: Medicinalbiologi og Sundhedsfremme  

Telefon: 5329 9639

Email: lea@sr-ruc.dk

Anne-Mette Lærke Hatting

Represent from the HUM subject council

Lauge Lunding Bach

Represent from the SAM subject council

Simon Kjær

  1. Suppleant

Lise Coermann Nygaard

2. Suppleant

Maja Barbara Andreasen

3. Suppleant

Julie Lindmann

4. Suppleant

Victoria Arlø Gjeldsted

Academic Council

Kenny Haslund

Academic Council

Michael Marigliano

Bestyrelsesmedlem i SR

Studie: International studerende (engelsktalende), Physics and Computer Science

Udvalg: Represent for the Nat subject council, Committee for International Collaboration (CIC),

Email: michael@sr-ruc.dk

Medlemsbillede

Micky Winther Rönnenberg

Medlem af universitetsbestyrelsen og Bestyrelsesmedlem i SR


Studie: Erhvervsøkonomi

Udvalg: UNIPOL and Student Representative in the University Board

Telefon: 6177 0654

Email: micky@sr-ruc.dk

Sif Stokholm

Bestyrelsesmedlem i SR og Unipol-koordinator

Studie: Danish and Philosophy&science

Udvalg: Unipol koordinator, Vicechair of the Academic Council at RUC

Telefon: 2387 1114

Email: sif@sr-ruc.dk

Marc Backhausen Erichsen

Bestyrelsesmedlem i SR og repræsentant for Sam Rådet

Studie: Social videnskab

Udvalg: Landspolitisk Udvalg (LPU), Studenterrepræsentanternes Netværk (stud.rep) og Academic Event Committee  

Telefon: 5269 3331

Email: marc@sr-ruc.dk

Medlemsbillede

Rasmus Tronier Hansen

Bestyrelsesmedlem i SR og repræsentant for NICE Råd

Studie: Miljø- og Molekylær biologi

Udvalg: Subject Council Network

Telefon: 3011 3251

Email: rasmusth@sr-ruc.dk

Medlemsbillede

Thorkil Ørbæk

Bestyrelsesmedlem i SR

Studie: Communication and psychology

Udvalg: Ingen

Telefon: 6188 9229

Email: thorkil@sr-ruc.dk

Cecillie Houmann Flensted Möller

Bestyrelsesmedlem i SR

Studie: Business studies and Performance Design

Udvalg: PR-Committee og the student representatives network (stud.rep.)

Email: chfm@ruc.dk