Her kan du se, hvem der sidder i Studenterrådet på Roskilde Universitet

Forpersoner

Medlemsbillede

Mathilde Elisa Vendelholt

Forperson

Studie: Kandidat, Forvaltning

Telefon: 2211 1564

Email: mathilde@sr-ruc.dk

Medlemsbillede

Lea Holritzer Pehrson

Økonomiansvarlig næstforperson

Studie: Medicinalbiologi og Sundhedsfremme  

Telefon: 5329 9639

Email: lea@sr-ruc.dk

Bestyrelsesmedlemmer

Calvin Carlson

Organisatorisk næstforperson

Studie: International studerende (engelsktalende), kemi og fysik

Udvalg: Committee of International Collaboration (CIC), RUC’ers By Choice (RBC), Executive Committee og Student Representatives’ Network (stud.rep.)

Telefon: 

Email: calvin@sr-ruc.dk

Medlemsbillede

Maria Køpke Kjeldsen

Bestyrelsesmedlem i SR

Studie: Internationale studier

Udvalg: Committee of International Collaboration (CIC), Subject Council Network og Executive Committee (FU), Fagligt netværk (FANE)

Email: maria@sr-ruc.dk

Medlemsbillede

Signe Bøtzau Paulsen

Bestyrelsesmedlem i SR

Studie: Historie og journalistik

Udvalg: Koordinator for UNIPOL, RUC’ers By Choice (RBC) og Executive Committee

Telefon: 2396 1397

Email: botzau@sr-ruc.dk

Michael Marigliano

Bestyrelsesmedlem i SR

Studie: International studerende (engelsktalende), Physics and Computer Science

Udvalg: Committee for International Collaboration (CIC), UNIPOL, Akademisk råd (AR) og Executive Committee

Email: michael@sr-ruc.dk

Medlemsbillede

Micky Winther Rönnenberg

Medlem af universitetsbestyrelsen og Bestyrelsesmedlem i SR


Studie: Erhvervsøkonomi

Udvalg: UNIPOL og Subject Council Network

Telefon: 6177 0654

Email: micky@sr-ruc.dk

Medlemsbillede

Erik Lørup

Medlem af universitetsbestyrelsen og bestyrelsesmedlem i SR

Studie:
 Matematik og Fysik 

Udvalg: UNIPOL, Studenterrepræsentanternes Netværk (stud.rep.) og Landspolitiks Udvalg (LPU)

Telefon: 2728 4560

Email: erik@sr-ruc.dk

Sif Stokholm

Bestyrelsesmedlem i SR og repræsentant for HUM Råd

Studie: Hum. Bach

Udvalg: FU, Studenterrepræsentanternes Netværk (stud.rep.) og PR-Committee

Telefon: 2387 1114

Email: sif@sr-ruc.dk

Marc Backhausen Erichsen

Bestyrelsesmedlem i SR og repræsentant for Sam Rådet

Studie: Social videnskab

Udvalg: Landspolitisk Udvalg (LPU), Studenterrepræsentanternes Netværk (stud.rep) og Academic Event Committee  

Telefon: 5269 3331

Email: marc@sr-ruc.dk

Medlemsbillede

Bastian Winther Danielsen

Bestyrelsesmedlem i SR og repræsentant for HUMTEKT Råd

Studie: HumTek, Geography and Social Sciences

Udvalg: Academic Event Committee

Email: bastian@sr-ruc.dk

Medlemsbillede

Rasmus Tronier Hansen

Bestyrelsesmedlem i SR og repræsentant for NICE Råd

Studie: Miljø- og Molekylær biologi

Udvalg: Subject Council Network

Telefon: 3011 3251

Email: rasmusth@sr-ruc.dk

Medlemsbillede

Thorkil Ørbæk

Bestyrelsesmedlem i SR

Studie: Communication and psychology

Udvalg: Ingen

Telefon: 6188 9229

Email: thorkil@sr-ruc.dk

Cecillie Houmann Flensted Möller

Bestyrelsesmedlem i SR

Studie: Business studies and Performance Design

Udvalg: PR-Committee og the student representatives network (stud.rep.)

Email: chfm@ruc.dk

Casper Valentin Otto

Bestyrelsesmedlem i SR

Studie: HA-merit 

Udvalg: RUC’ers by Choice (RBC) og Max Webar

Telefon: 2961 9766

Email: cvotto@ruc.dk

Erik Slot Malmqvist

Suppleant i SR bestyrelse

Studie:
 Journalistik og Kommunikation

Udvalg: RUC’ers By Choice (RBC)

Telefon: 2936 7776

Email: erikslot@sr-ruc.dk

Phillip Crilles Bacher

Suppleant i SR bestyrelse

Studie: Global Studies

Udvalg: Ingen

Telefon: 2889 1310

Email: phillip@sr-ruc.dk

Medlemsbillede

Jacob Tofte

Suppleant i SR Bestyrelse

Studie: 

Udvalg: Akademisk Råd (AR) og UNIPOL

Telefon: 

Email: jtofte@ruc.dk

Medlemsbillede

Freja Høy Hansen

Observatør i SR bestyrelse

Studie: 

Udvalg: Akademisk råd (AR), UNIPOL og PR-committee

Telefon: 

Email: fhoeyh@ruc.dk

Nicoline Samantha Schmidt

Observatør i SR bestyrelse

Studie: Bachelor i socialvidensskab og virksomhedsstudier

Udvalg: UNIPOL og Akademisk råd (AR)

Telefon: 4014 8595

Email: nicosch@ruc.dk